Sukces w zawodach z pierwszej pomocy przedmedycznej

26 kwietnia 2024 roku odbyły się zawody w udzielaniu pierwszej pomocy. Naszą szkołę reprezentowała sprawdzona już w zeszłorocznej rywalizacji drużyna z klasy IId, w składzie: Aleksandra Bogaczewska, Dominik Czachorek, Oliwia Gierlik, Aleksandra Jakubowska i Bartosz Nabzdyk. W rywalizacji brali udział uczniowie reprezentujący szkoły ponadpodstawowe powiatu krotoszyńskiego.

Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami i ostatecznie zajęli trzecie miejsce poprawiając swój wynik z zeszłorocznych zmagań. Trzeba jeszcze dodać, iż w przeprowadzeniu owych zawodów pomagali uczniowie klasy IIc (Patrycja Jenz, Filip Piwowar, Aleksandra Polna, Tomasz Stróżyński, Oliwia Strugała, Estera Szulc), którzy pełnili rolę pozorantów.

Uczestnicy zawodów zmierzyli się z testem wiedzy oraz z wieloma upozorowanymi scenami podczas których musieli praktycznie udzielać pomocy. Wszystkie te działania były oceniane przez profesjonalistów z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, a współorganizatorem zawodów był Polski Czerwony Krzyż.

Jacek Krzekotowski