Całe podium dla Dwójki

Nasi uczniowie w powiatowym finale VIII edycji konkursu historycznego „W epoce Wierzbięty – państwo pierwszych Piastów” zajęli 3 pierwsze miejsca. Wysokie wyniki z testu uzyskali chłopcy z klas pierwszych. I miejsce zajął Norbert Szychowiak z klasy Ig, II miejsce – Franciszek Guzikowski, uczeń klasy Ig, a trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Brodzie z klasy Ie. Okazuje się, że ekonomiści i programiści interesują się historią.

Konkurs odbył się 23 kwietnia br. Organizatorem było Muzeum Regionalne w Krotoszynie. Pytania konkursowe opracował Piotr Mikołajczyk, dyrektor krotoszyńskiego muzeum i dowódca Pocztu Wierzbięty. Konkurs wymagał szczegółowej wiedzy na temat średniowiecza w Europie, w Polsce i na ziemi krotoszyńskiej. W rywalizacji wzięło udział dwunastu uczniów z pięciu szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali także Oliwier Domański i Franciszek Kośmider. Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wiedzy na temat najdawniejszych dziejów naszego regionu i kraju.

Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych historycznych sukcesów!

LZ, fot. GP