Spotkanie z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Krotoszynie

Nawet w trakcie zdalnego nauczania zapraszamy gości na nasze lekcje!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Oszczędzania,  na lekcję – zajęcia z wychowawcą, Pani Magdalena Zych, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych, zaprosiła pracownika Banku Spółdzielczego w Krotoszynie, specjalistę ds. analiz kredytowych, Panią Monikę Paszek.

W trakcie zajęć on-line, na platformie MS Teams, Pani Monika Paszek przedstawiła uczniom klasy 2dp Technikum Ekonomicznego zarówno ofertę banku, jak i zaprezentowała strukturę przeciętnego budżetu domowego, ze szczególnym uwzględnieniem oszczędności.
Pani Paszek wyjaśniła między innymi, iż przeciętna rodzina powinna oszczędzać minimum 10%  miesięcznych przychodów, a wydatki kredytowe nie powinny przekraczać 50% wolnych środków pieniężnych. Ważne, aby oszczędności „na czarną  godzinę” wynosiły od trzech do sześciu miesięcznych przychodów – czyli zarabiając średnio 6 000 zł miesięcznie, powinno się odłożyć od  18 000 zł do 30 000 zł, aby móc spać spokojnie.
Uczniowie słuchali w skupieniu, nabyli fachową wiedzę, a przede wszystkim poznali zagadnienia oszczędności, lokat i kredytów z perspektywy wykwalifikowanej osoby.

Po powrocie uczniów do szkoły, każda osoba z klasy otrzyma pamiątkowe gadżety od Banku Spółdzielczego – torby ekologiczne oraz latarki.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Monice Paszek za profesjonalne wystąpienie i przygotowane dla uczniów gadżety.

Magdalena Zych