POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2023

„…i nie żal nic, i żal tak wiele”.

Uroczystość pożegnania szkolnych murów przyniosła uczniom Dwójki wiele wzruszeń i przywołała bogactwo wspomnień.

28 kwietnia br. odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów czterech klas technikum: IV bg, IV cg, IV dg i IV fg. Spotkanie rozpoczął dyrektor Roman Olejnik, który powitał zaproszonych gości, rodziców maturzystów, grono pedagogiczne oraz uczniów klas czwartych. W pełnym refleksji wystąpieniu Dyrektor podziękował młodzieży za pracę na rzecz rozwoju życia szkolnego, aktywny udział w konkursach i olimpiadach oraz wzorową postawę uczniowską. Życzył maturzystom sukcesów na egzaminie maturalnym i pomyślności w dorosłym życiu. Słowa uznania i

gratulacje skierował do rodziców. Wyraził przekonanie, że młodzież jest dobrze przygotowana do podejmowania kolejnych edukacyjnych i zawodowych wyzwań.

Ważnym punktem uroczystości było wyróżnienie sześciu uczniów z najwyższą średnią ocen, którzy zasłużyli na wpis do Złotej Księgi Szkoły. Najlepszy wynik uzyskała Kornelia Ratajczak. Następnie Dyrektor i wychowawcy wręczyli świadectwa z paskiem i nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne i świadectwa uczniom poszczególnych klas. Oryginalne upominki i wyjątkowe wyróżnienia otrzymali najbardziej zaangażowani w życie szkoły, m.in. członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Gastronomicznego.

W imieniu absolwentów wystąpiła Kornelia Ratajczak, która w ciepłych słowach podziękowała dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Uczennica wyraziła wdzięczność za całe bogactwo przekazanej wiedzy, za wsparcie w zdobywaniu kwalifikacji, rozwijaniu pasji i realizowaniu marzeń. Ważnym momentem uroczystości stało się pożegnanie absolwentów ze sztandarem szkoły.

Wydarzenie uświetnił montaż poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów młodszych klas. Refleksyjne piosenki o życiu zaśpiewała uczennica Zuzanna Płaczek. Ciekawym dopełnieniem występu stała się prezentacja zdjęć absolwentów poszczególnych klas z różnych okresów szkolnego życia. Była to doskonała okazja do wspomnień i podsumowania wspólnie spędzonych chwil. Uroczystość zakończyły spotkania z wychowawcami oraz pamiątkowe sesje zdjęciowe.

Drodzy Absolwenci, życzymy połamania piór na maturze!

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć z uroczystości.

LZ

Fot. Karolina Kościelna, Wiktoria Mikołajczyk, Justyna Płochecka, Marta Wachowiak