Popołudnie z kulturą

Proponujemy kolejny sposób na spędzenie wolnego czasu. Film, spektakl czy koncert? Tego trudnego wyboru pomoże nam dokonać Ninateka – platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W jej zasobach znajdziemy ponad sześć tysięcy filmów dokumentalnych i fabularnych, animacji, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie. Koncerty Możdżera czy Meli Koteluk to tylko niektóre z propozycji, które mogą Was i Waszych najbliższych zainteresować. Miłośnikom literatury polecamy audycje prezentujące twórczość znanych przedstawicieli świata książki takich jak: Zbigniew Herbert, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, J.R.R. Tolkien, William Szekspir czy Umberto Eco.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mają możliwość założenia konta w Ninatece Edu, dzięki któremu mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym dostępnych w serwisie.

Link: ninateka.pl

Kamilla Szperzyńska