Młodzież z ZSP2 w Krotoszynie na wielkiej imprezie fotograficznej – Festiwal Fotoforma

W dniach 13-14 czerwca młodzież z naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Festiwalu fotograficznym Fotoforma, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Była to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z najnowszym sprzętem fotograficznym, przetestowania go, ale także do poszerzenia swojej wiedzy na temat fotografii.

Podczas dwudniowej imprezy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w szeregu tematycznych wykładów prowadzonych przez ekspertów z branży fotograficznej. Warsztaty obejmowały różnorodne aspekty fotografii – od technik fotograficznych, przez postprodukcję, aż po marketing w fotografii. Dzięki temu młodzi pasjonaci mogli zdobyć cenne umiejętności i inspirację do dalszego rozwoju.

Jednak Festiwal Fotoforma to nie jedyne atrakcje, jakie czekały na uczniów ZSP2 w Warszawie. Podczas wyjazdu młodzież zwiedziła Sejm, gdzie miała niepowtarzalną okazję przyglądać się obradom parlamentarzystów. Spotkania z posłami umożliwiły uczniom bezpośrednią rozmowę na temat pracy w Sejmie oraz zrozumienie funkcjonowania polskiego systemu parlamentarnego.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Łazienek Królewskich – jednego z najpiękniejszych i najbardziej reprezentacyjnych zespołów pałacowo-ogrodowych w Polsce. Spacer po tych historycznych ogrodach pozwolił uczniom na chwilę wytchnienia i refleksji w otoczeniu przyrody i architektury z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Wieczorem młodzież wybrała się na spacer po Starym Mieście w Warszawie. Zabytkowe uliczki, klimatyczne kawiarnie i pięknie oświetlone kamienice stworzyły niezapomnianą atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu.

Wyjazd na Festiwal Fotoforma był nie tylko wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, ale także doskonałą okazją do integracji i zacieśnienia więzi między uczniami. Dzięki różnorodności atrakcji, młodzież z ZSP2 w Krotoszynie miała możliwość rozwinięcia swoich pasji, zdobycia nowych umiejętności oraz poznania stolicy Polski z zupełnie innej perspektywy.

GP, fot. uczestnicy wyjazdu

Dziękujemy pani poseł Katarzynie Sojce i Monice Kwiatkowskiej za umożliwienie zwiedzenia parlamentu.