Klasa gastronomiczna w przedszkolu

Młodzież klasy 2 b ucząca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych odwiedziła przedszkolaków z przedszkola nr 2 „Biedronka” w Krotoszynie. Celem wizyty były warsztaty kulinarne. Dzieci wspólnymi siłami wykonały zdrową przekąskę, słodką przekąskę, ale bez dodatku cukru – kulki czekoladowe – „kulki mocy”. Dlaczego „kulki mocy”? Dlatego, że były to słodkie pralinki z bananów i daktyli, stąd ta słodycz, a moc z nasion słonecznika, orzechów, siemia lnianego.

Prace przedszkolaków widoczne są na zdjęciach, ale zapewniamy, że praliny wyglądały jak jedne z lepszych manufaktur ze słodyczami.

Dziękujemy bardzo nauczycielom przedszkola nr 2 „Biedronka” w Krotoszynie za zaproszenie i możliwość przeprowadzenia warsztatów.

Patrycja Rochowiak, fot. Uczestnicy warsztatów