Jak zadbać o zdrowie podczas pracy z komputerem?

Zapadły decyzje w sprawie zdalnego nauczania – w najbliższych tygodniach niezmiennie będziemy pracować właśnie w ten sposób. Mając świadomość negatywnych skutków spędzania wielu godzin przez komputerem, musimy zadbać o swoje zdrowie. Nie możemy dopuścić do tego, by nadmiernie obciążać swój kręgosłup czy przemęczać oczy. W związku z tym proponujemy kolejną porcję zdrowia w postaci ćwiczeń. Wykorzystajmy otaczającą nas przestrzeń do wykonania kilku prostych ćwiczeń podczas przerw międzylekcyjnych, najlepiej przy otwartym oknie. Taka gimnastyka z pewnością doskonale wpłynie na efektywność naszej pracy oraz dobre samopoczucie. Należy pamiętać, że nauka wiąże się z wysiłkiem umysłowym, a tym samym ze spalaniem energii. Nie zapominajmy o regularnym odżywianiu naszego organizmu. Przedstawiamy przepis na pyszną sałatkę pełną cennych składników odżywczych.

Sałatka owocowa z orzechami

Składniki:

1 banan

1 gruszka

1 jabłko

2 pomarańcze

200 g śliwek

sok z 1/2 cytryny

3 kiwi

garść orzechów włoskich.

Wykonanie:

Pomarańcze i kiwi obieramy, kroimy drobno w kostkę. Ze śliwek usuwamy pestki i również kroimy w kostkę. Banana kroimy w półtalarki, jabłko i gruszkę w kostkę. Wyciskamy sok z cytryny i polewamy owoce. Całość dokładnie mieszamy. Orzechy rozdrabniamy, prażymy na suchej patelni i posypujemy nimi sałatkę.

Życzymy smacznego.