Jak mieć więcej energii ?

W czasie zdalnego nauczania wiele czasu spędzamy przed naszymi laptopami i innymi urządzeniami elektronicznymi. Jest to czas, kiedy często zapominamy o aktywności ruchowej. Proponujemy Wam zestaw ćwiczeń, które każdy może wykonać w miejscu swojej pracy wykorzystując krzesło lub fotel. Wystarczy kilka minut aktywności i z pewnością poczujemy się lepiej.

Nie od dziś wiadomo, że nasze siły witalne zależą również m.in. od tego, co jemy. Ważna jest zbilansowana i urozmaicona dieta. Dietetycy zalecają spożywanie śniadania bogatego w białko, które pozwoli prawidłowo funkcjonować komórkom mózgowym. Poranna dawka białka sprawi, że nie będziemy odczuwać chęci podjadania wysokokalorycznych przekąsek w ciągu dnia, gdyż białko daje uczucie sytości na długo.

Podajemy Wam przepis na brownie z fasoli z cynamonem i orzechami, w którym nie zabraknie dawki zdrowego białka. Taka przekąska zaspokoi nasz głód. Z wykonaniem tego deseru z pewnością poradzą sobie nie tylko pasjonaci sztuki kulinarnej.

Składniki:

1 puszka fasoli czerwonej

100 g świeżych malin (do zdobienia)

60 g drobnego cukru

35 g łuskanych orzechów włoskich

2 jajka

1 dojrzały banan

1 łyżka gorzkiego kakao

½ łyżeczki cynamonu

½ łyżeczki proszku do pieczenia.

Wykonanie:

W blenderze umieszczamy czerwoną fasolę, banana, jajka, cukier, kakao, cynamon i proszek do pieczenia, następnie miksujemy na jednolitą masę.

Orzechy siekamy drobno.

Do ciasta dodajemy orzechy i mieszamy masę łyżką.

Ciasto wlewamy do formy o średnicy 16 cm wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy w temperaturze 180 stopni C (grzałka góra – dół) około 35 – 40 minut. Gdy ciasto wystygnie, dekorujemy malinami.

Smacznego!