Rajd Gwiaździsty – turystyka, historia, strzelectwo

27 października grupa 25 uczniów naszej szkoły wzięła udział w XII edycji Rajdu Gwiaździstego. Celem rajdu było oddanie hołdu Bohaterom Powstania Wielkopolskiego oraz przypomnienie młodzieży najważniejszych faktów o tym patriotycznym zrywie, w szczególności dotyczących Krotoszyna.

Rajd rozpoczął się przed pomnikiem Powstania Wielkopolskiego na ulicy Klonowicza, gdzie została złożona wiązanka kwiatów, zapalony znicz oraz każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek. Następnie udaliśmy się pod budynek Starostwa Powiatowego, czyli dawne Koszary, gdzie spotkaliśmy się z władzami Powiatu Krotoszyńskiego.

Kolejnym punktem rajdu był budynek przy al. Powstańców Wielkopolskich 18 – obecnie przedszkole Bajka, a w czasie powstania Hotel Bazar. To właśnie tutaj miała swą siedzibę Powiatowa Rada Ludowa, która dowodziła powstaniem na tych terenach.

Rajd zakończył się na Strzelnicy Bractwa Kurkowego, gdzie uczestnicy mogli uzupełnić energię pyszną zupą gulaszową, a także wziąć udział w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz konkursie strzeleckim.

Wyniki konkursu i zawodów: Borys Staszewski z klasy Vfp zajął ex aequo z innymi uczestnikami pierwsze miejsce w konkursie wiedzy; Marek Nowak z 3e zajął drugie miejsce indywidualnie w konkursie strzeleckim; Hubert Zybała z If zajął trzecie miejsce indywidualnie w konkursie strzeleckim; Julia Kazowska z 3d + Aleksandra Polna z 2c + Borys Staszewski z 5fp zajęli pierwsze miejsce drużynowo w konkursie strzeleckim. Serdeczne gratulacje.

Dziękujemy Komandorowi Rajdu – panu Juliuszowi Poczcie za ciekawe opowieści na poszczególnych etapach rajdu.

W imieniu naszej szkoły, już tradycyjnie, pan Sławomir Kosiński złożył kwiaty i zapalił znicze na grobie 17 Powstańców Wielkopolskich w Zdunach.

KOSS