Dwójka w Dreźnie

26 października uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do stolicy Saksonii – Drezna. Pierwszym punktem była Szklana Manufaktura Volkswagena, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak produkuje się samochody elektryczne ID3. Następnie udaliśmy się na spacer Tarasami Brühla obok Akademii Sztuk Pięknych oraz galerii malarstwa Albertinum, podziwialiśmy Operę Sempera i dziedziniec Zwinger wraz z Bramą Koronną, Katedrę Świętej Trójcy (Hofkirche), Plac Zamkowy, „Orszak Książęcy” składający się 25000 płytek z porcelany miśnieńskiej przedstawiających władców Saksonii, a także Neumarkt i Kościół Marii Panny.

Drezno jest wyjątkowym miastem i ma do zaoferowania wiele pięknych miejsc do zwiedzania. Na pewno tam wrócimy.

MS, fot. Anna Woźna, Dawid Kordus