WIKTORIA UCZY SIĘ OD NAJLEPSZYCH

Trzeciego października uczennica naszej szkoły Wiktoria Płucieniczak wzięła udział w warsztatach cukierniczych organizowanych przez Cukiernię Sowa z zakresu czekolady i pralin. Warsztaty były bardzo ciekawe. Uczestnicy dowiedzieli się jak powinno się temperować czekoladę, co jest istotne przy pracy z nią, każdy z uczestników mógł przygotować swoją wymarzoną tabliczkę czekolady. Najciekawsze jednak było tworzenie pralin. Jest to bardzo czasochłonne i składa się z wielu rozmaitych etapów, ale bardzo efektowne.

Zaproszone do warsztatów osoby zostały także oprowadzone po salach produkcyjnych cukierni. Jej wielkość zrobiła na wszystkich duże wrażenie.

Przypomnijmy, że Wiktoria zdobyła 3 miejsce w tym ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Cukiernię Sowa. I właśnie w nagrodę Wiktoria wzięła udział w warsztatach cukierniczych organizowanych w siedzibie firmy (w Bydgoszczy). Szkolenie to obejmowało techniki tworzenia czekolady i pralin.

Gratulujemy Wiktorii możliwości szkolenia się wśród najlepszych w Polsce. Gratulujemy także nauczycielowi przedmiotów zawodowych – Patrycji Rochowiak, która na co dzień pracuje z naszą zdolną uczennicą.

tekst i fot. GP