Ekonomiczny sukces!

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu przeprowadził w tym roku szkolnym po raz pierwszy Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Finansach „Finansomania”. 10 grudnia, w I etapie wzięło udział 9 ekonomistów z naszej szkoły. Aby zakwalifikować się do II etapu należało zdobyć minimum 18 punktów na 30 punktów możliwych do zdobycia. Również obowiązkiem uczestnika było przystąpienie do testu na platformie Moodle wraz z jednoczesnym połączeniem na MS Teams. Komitet Główny Olimpiady, na podstawie list obecności podczas spotkań MS Teams, w tym weryfikacji włączonych kamer, oraz wyników testów przeprowadzonych na platformie Moodle stwierdził, że łącznie do II etapu zakwalifikowało się 249 osób (co stanowi 24% ogółu uczestników, którzy przystąpili do I etapu).

Miło nam poinformować, iż wśród 249 osób, znajdują się dwie uczennice naszej szkoły – Kornelia Ratajczak oraz Monika Waliszewska (uczennice klasy III dg). Dziewczyny przystąpią do II etapu już 14 stycznia. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie okręgowym!!!

Magdalena Zych