Czas wspomnień! Czas podsumowań!

Klasa IV b – technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych

Wychowawca – mgr Renata Kaleta

– Rozpoczynając naukę w Dwójce, nikt z nas nie myślał o tym, że te cztery lata miną tak szybko. Przyszliśmy tutaj jako zagubieni nastolatkowie, a wychodzimy jako dorośli ludzie. Szkołę będziemy wspominać bardzo dobrze. Niestety jesteśmy jednym z roczników, który przez pandemię większość czasu spędził na nauczaniu zdalnym. Z tego powodu ominęło nas na pewno wiele szkolnych atrakcji, ale staraliśmy się mimo wszystko wykorzystać czas pobytu w szkole jak najlepiej. Bardzo dobrze wspominamy praktyki, które odbyliśmy w trzeciej klasie. Była to dobra okazja do zdobycia zawodowego doświadczenia. Podobały nam się organizowane przez uczniów dni bajek, dni bez plecaka, dni wiosny, w czasie których mogliśmy oderwać się od zwykłej nauki i bawić się wspólnie. Uczestniczyliśmy w konkursach, wycieczkach, warsztatach, wyjściach do kina czy muzeum. Braliśmy udział w wymianie międzyszkolnej. Każdy uczeń przyzna, że dobrym, a czasami wręcz zbawiennym pomysłem były lekcje skrócone. Jako klasa staraliśmy się być zgrani i raczej udawało nam się dogadać. Spędziliśmy ze sobą miłe chwile. Na pewno będziemy tęsknić za murami szkoły, chociaż teraz nie każdy otwarcie przyzna się do tego. Nauczyciele od pierwszej klasy bardzo starali się przygotować nas do matury oraz egzaminów zawodowych. W pierwszej części zdała te egzaminy cała klasa. Przed nami egzamin maturalny i ostatnie egzaminy zawodowe. Wierzymy, że zdamy, bo jesteśmy dobrze przygotowani. Jesteśmy wdzięczni za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że wspomnienia pozostaną z nami na zawsze, a wiedza i doświadczenie zaprocentują w przyszłości. 

Daria Siewiera i Angelika Kulawska

Uczniowie klasy IV b

Fot. archiwum klasy