ZSP2 na rowerach

Kolejny rajd już za nami. Tym razem na naszej trasie znalazły się, między innymi, piękne kościoły. Tuż za granicą województw, w Cieszkowie, kościół pw. Chrystusa Króla oraz przepiękna „perła śląskiego późnego baroku” czyli kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który został ufundowany przez księżną Katarzynę z rodu Sapiehów. Kilka kilometrów dalej, drewniany kościół z 1672 pw. Św Macieja Apostoła, który dzięki uprzejmości proboszcza tej parafii, ks. Tomasza Jakubowskiego, otworzył przed nami swoje podwoje.

Był czas na odwiedzenie nietoperzy w specjalnym obszarze ochrony siedlisk Natura 2000 oraz relaks przy ognisku.

Naszym przewodnikiem, już tradycyjnie, był dyrektor Muzeum Regionalnego pan Piotr Mikołajczyk, któremu serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę ale też i wsparcie techniczne 🙂

Do zobaczenia na szlaku

Opiekunowie Szkolnego Koła Ekologicznego, fot. AO