Złote Szkoły NBP – lekcje z ekonomią

„Pożyczanie pieniędzy, a poduszka finansowa. Długi zawsze pod kontrolą.”

19.04.2021, lekcja 6

19.04 lekcja z ek ania i zuza
19.04 lekcja z ek ania i zuza1
next arrow

Lekcja na ten temat została przeprowadzona przez uczennice kl. II dp technikum ekonomicznego – Zuzannę Garbatowską i Anna Kaczmarek. W lekcji uczestniczyło ponad 80 osób różnych zawodów z naszej szkoły.

Dziewczęta dokładnie omówiły zasady uzyskania kredytu i pożyczki oraz zaprezentowały ciekawe tematycznie filmy instruktażowe. Przeprowadziły również test sprawdzający poziom zdobytej wiedzy. Starały się wypowiadać własnymi słowami, przez co przekaz był zrozumiały dla koleżanek i kolegów.

Zuzia: „Bardzo się stresowałam tą lekcją, a ilość osób na spotkaniu naprawdę podwyższała poziom stresu, ale pomimo tego sądzę, że mi jak i Ani poszło naprawdę świetnie. Jestem z nas bardzo dumna i cieszę się, że mogłam wziąć w tym udział, ponieważ zyskałam w jakiś sposób pewne doświadczenie.

Ania: „Pomimo stresu miałam bardzo dobre nastawienie. Sądzę, że starsze klasy były mniej zainteresowane udziałem i niechętnie brali udział w przygotowanym przez nas quizie. Temat był bardzo ciekawy. Sądzę, że było to zaskakujące doświadczenie. Mam nadzieję, że dobrze wywiązałyśmy się z zadania. Jestem dumna z siebie i Zuzi.”

Joanna Tyrakowska