„Złote Szkoły NBP”

warsztaty uczniowskie 10 i 11.02.2022r.

Czwartek i piątek to dzień warsztatów dla ostatniej grupy „złotek”, czyli dla Doroty Piotrowskiej z 1d, Jagody Ratajczak i Tobiasza Panka z 2d. W spotkaniach uczestniczyło ponad 250 osób. Ekonomiści zaprezentowali informacje na temat pożyczek, omówili zasady ich udzielania, wyliczyli i omówili obliczanie kosztów pożyczek. Słuchający dowiedzieli się także, czym jest BIK i na czym polega jego działanie. Fakty i mity na temat chwilówek były interesującym elementem warsztatów.

Warsztaty podsumował quiz wiadomości, a dla najlepszych uczniów zostały przygotowane dyplomy, co uwiecznione jest na zdjęciach. Przeprowadzenie warsztatów on-line wymaga od prowadzących dużego zaangażowania i pomysłowości, aby zmotywować i zachęcić ich uczestników do działania, wykazać się muszą dużą pomysłowością, stąd zrodził się pomysł nagradzania najlepszych dyplomami i nagrodami w postaci ocen z przedmiotów zawodowych ekonomicznych.

Joanna Tyrakowska