„Złote Szkoły NBP”

warsztaty uczniowskie 09.02.2022r., lekcja 6 i 7

W środę odbyły się dwa warsztaty prowadzone przez drużynę: Ania, Wiktoria i Szymon oraz przez drużynę: Ania, Basia i Zuzanna. Tematyka już znana, gdyż na pierwszych zajęciach była mowa o gotówce i sposobach jej przechywywania, natomiast na drugich zajęciach dziewczęta skupiły się na bezpiecznym korzystaniu z aplikacji i kont internetowych. Opowiedziały jak zbudować bezpieczne hasło i jak właściwie zabezpieczyć swoje konta w różnych aplikacjach. Prowadzący korzystali z filmów edukacyjnych a każde ze spotkań zostało zakończone quizem podsumowującym. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło ponad 140 w drugim ponad 130 osób – uczniów Technikum nr 2. To dzięki formie spotkania online była możliwa taka liczba uczestników i szerzenia wśród nich wiedzy ekonomicznej, tak potrzebnej każdemu człowiekowi.

Joanna Tyrakowska