Z wizytą w poznańskim Radiu Afera

Atrakcyjne incjatywy Politechniki Poznańskiej poznali uczestnicy wyjazdu do stolicy Wielkopolski. Uczniowie z klas Ib, Ic, Id, IIc, IVbp, IVbg wraz z opiekunami Marcinem Podziomkiem i Lucyną Ziębą uczestniczyli w spotkaniu w radiu Afera. To całodobowa, niekomercyjna rozgłośnia studencka politechniki. Młodzież zwiedziła profesjonalnie wyposażone pomieszczenia: serwisownię, realizatorkę, studio nagrań. Uczniowie poznali dziennikarzy, którzy mówią bez krępacji i bez szablonu. Dowiedzieli się, czego mogą posłuchać i jak przebiega realizacja dźwięku. Redaktor naczelny Piotr Graczyk podkreślił, że radio emituje około 50 różnych audycji, w tym informacyjnych, sportowych, kulturalnych, a przede wszystkim muzycznych.

Grupa docelową rozgłośni są ludzie młodzi. Autorskie programy tworzy zespół studentów – wolontariuszy, ludzi otwartych, twórczych pasjonatów, którzy oprócz studiowania angażują się w pracę dziennikarską.

Nasi uczniowie świetnie odnaleźli się w spontanicznej atmosferze radia. Pojawiło się wiele pytań, ciekawostek, trafnych spostrzeżeń i międzypokoleniowa wymiana wiedzy.

Lucyna Zięba, Marcin Podziomek, foto: MP, uczniowie, GP