Spotkanie z literaturą – Ałbena Grabowska

Ałbena Grabowska to polska pisarka, która zadebiutowała w 2011 roku powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Autorka pisze książki zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Na podstawie jej powieści powstał serial obyczajowo – kostiumowy „Stulecie Winnych”. W swoim dorobku pisarskim ma ponad dwadzieścia pozycji. Ałbena Grabowska tworzy także scenariusze filmowe. Co ciekawe, pisarka z wykształcenia jest lekarzem neurologiem i epileptologiem czynnym zawodowo. W 2004 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych.

O książkach, warsztacie twórczym pisarki oraz o swoich pasjach muzycznych, aktorskich opowiedziała podczas spotkania autorskiego zorganizowanego przez PBP Książnicę Pedagogiczną w Kaliszu. Uczniowie klasy 2e dzięki transmisji uczestniczyli w tym spotkaniu w krotoszyńskiej filii Książnicy Pedagogicznej. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na ciekawe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

Nauczyciele bibliotekarze