XIX edycja „Szlachetnej Paczki”

W tym roku dzięki szlachetnym sercom 553 400 darczyńców udało się pomóc 14 562 rodzinom i osobom samotnym z całego kraju, a łączna wartość przekazanej pomocy materialnej wyniosła 45 860 684 zł, czyli niemal 46 mln zł!
            Pomoc na tak dużą skalę nie byłaby możliwa, gdyby nie miesiące ciężkiej pracy tysięcy wolontariuszy z całej Polski. W 19. edycję Szlachetnej Paczki zaangażowanych było ponad 11 tys. osób, które poświęcały swój wolny czas, odwiedzając łącznie 23 726 rodzin z najdalszych zakątków kraju.
            Jednym z priorytetów tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki było odwiedzenie takich rodzin, do których z pomocą nie dotarł wcześniej nikt inny. Nadal jednak istnieje wiele zapomnianych miejsc, do których Paczka chce dotrzeć w kolejnych latach. Jak wynika z najnowszego Raportu o Biedzie, corocznej publikacji przygotowywanej przez Szlachetną Paczkę, w Polsce żyje ponad 2 miliony osób walczących ze skrajnym ubóstwem, w tym niemal pół miliona dzieci.

Dzięki dobroczyńcom Paczka może docierać do tych, do których nie dotarł wcześniej nikt inny oraz rozwijać dodatkowe formy pomocy całorocznej.
Szkolny Kub Wolontariatu dziękuje za pomoc i wparcie.