Wyróżnienie dla naszego ekonomisty w konkursie o Unii Europejskiej

14 grudnia, grupa 10-ciu naszych uczniów wzięła udział w XII Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs ten zorganizowany został przez Europe Direct Ostrów Wielkopolski i wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z Kalisza, Kępna, Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego, czy Ostrzeszowa. Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolski.

Uczniowie pisali test składający się z 40 pytań testowych jednokrotnego wyboru, czas – 60 minut. Pytania dotyczyły historii Unii Europejskiej, instytucji unijnych, czy też rozwoju gospodarczego i społecznego Unii.

Miło jest nam poinformować, iż wśród grona najlepszych, wyróżnionych uczniów, znalazł się Michał Snadny, uczeń drugiej klasy techniku ekonomicznego. Gratulujemy Michałowi sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych „europejskich” konkursach!

tekst i fot. MZ