Wycieczka do Poznania

Uczniowie naszej szkoły udali się 26 października na jednodniową wycieczkę do Poznania. Pobyt zaczęli od wizyty w Teatrze Wielkim, gdzie uczestniczyli w spektaklu baletowym „Don Juan” Moliera. Spektakl ten zdobył już 8 nominacji do Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Wykonawcami byli soliści, koryfeje i zespól baletowy Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec 1956. Powstałe w 2002 r. w muzeum historyczne, dotyczące Powstania Poznańskiego oraz opozycji z terenów Wielkopolski, to multimedialna ekspozycja, w której wykorzystano szereg rozwiązań audio-video.

Uczniowie zwiedzili również Uniwersytet Ekonomiczny. Ta uczelnia publiczna znajduje się przy alei Niepodległości 10, w monumentalnym gmachu, o charakterystycznych filarach, wzniesionym dla potrzeb szkoły w latach 1929–1932. W 2019 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu został uznany za najlepszą uczelnię ekonomiczną w Polsce.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Galerii Handlowej AVENIDA.

Magdalena Zych