Warsztaty Przygotowywania i Dekorowania Czekolady w Dwójce

Warsztaty przygotowywania czekolady, tuż przed Dniem Mamy, to niezwykła okazja, aby poznać tajniki tworzenia pysznych słodyczy od podstaw. W takich zajęciach uczestniczyli dzisiaj uczniowie klasy 3d – technik ekonomista. Postanowili rozwinąć swoje kulinarne umiejętności, spędzić czas w kreatywny sposób i przygotować słodką niespodziankę dla mam, które za kilka dni obchodzić będą swoje święto.

Profesjonalne warsztaty przeprowadziła Martyna Marszałek https://www.facebook.com/bubblepainter (swoja drogą absolwentka naszej Dwójki).

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia teoretycznego, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się nieco więcej na temat czekolady, jej rodzajach oraz procesie produkcji. Następnie uczestnicy przeszli do praktycznej części zajęć, gdzie pod okiem instruktorki nauczyli się, jak prawidłowo temperować czekoladę. Temperowanie jest bardzo ważnym etapem, który zapewnia odpowiednią strukturę i połysk czekolady.

Kolejnym krokiem było dekorowanie przygotowanych wyrobów. Uczestnicy mieli do dyspozycji różnorodne dodatki, takie jak ciasteczka, kolorowe posypki czy jadalne brokaty. To właśnie tutaj ujawniła się kreatywność i indywidualny styl każdego z uczestników.

Kolejnym ciekawym elementem warsztatów jest możliwość stworzenia własnego, unikalnego opakowania na czekoladę. Uczniowie dostali do dyspozycji różne materiały plastyczne – kolorowe ołówki, naklejki oraz markery. Podczas tej części warsztatów, każdy mógł puścić wodze fantazji i ozdobić swoje opakowanie w sposób, który najlepiej oddaje jego osobowość lub jest idealnym dodatkiem do prezentu dla Mamy.

Warsztaty przygotowywania i dekorowania czekolady to nie tylko doskonała zabawa, ale także sposób na rozwijanie umiejętności manualnych i kulinarnych. Własnoręcznie przygotowane dzisiaj czekoladki staną się wyjątkowym prezentem dla Mam.

Brawa za pomysł dla klasy 3d i jej wychowawczyni.

Tekst i fot. GP