Warsztaty dla dzieci

Przygotowania słodkich ciasteczek na naturalnych składnikach mogły dziś nauczyć się dzieci z Przedszkole nr 6 „Kubuś” z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Grupa maluchów – „Brykające Tygryski” – wraz z opiekunkami, gościła w szkolnej kuchni gdzie uczniowie przygotowują się do zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych. Młodzież z klasy 4bg przeprowadziła specjalne warsztatowe zajęcia dla maluchów. Wspólnie przygotowywali czekoladowe kulki mocy. Przedszkolaki użyły do ich przygotowania banany, daktyle, kakao, sezam, orzech włoski i słonecznik.

Oprócz przysmaków dla ciała, była także uczta dla ducha. Bibliotekarki z naszej szkoły czytały maluchom bajeczki.

Dzieci początkowo speszone nowym miejscem szybko odnalazły się w warsztatach. Czekoladowe kulki mocy dodały dzieciom energii i można było stwierdzić, ze nazwa grupy „Brykające Tygryski” dokładnie do nich pasuje.

Dzisiejsze warsztaty pokazały, że szkoła średnia może skutecznie współpracować z przedszkolem. Dzieci zadowolone, młodzież usatysfakcjonowana.

PS. Dużo zdjęć ale jak tu nie pokazać zadowolonych min przedszkolaków.

Patrycja Rochowiak, Grzegorz Pierzchała