W świecie książek … cz.6

Polecamy kolejną pozycję wydawniczą. Tym razem jest to książka „Pozwól mi wrócić” autorstwa B.A. Paris, pisarki pochodzenia francusko-irlandzkiego, autorki bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Utwór był nominowany do Bestsellerów Empiku 2019 w kategorii Kryminał/sensacja/thriller, obok książek Camilli Lackberg czy Jo Nesbo.

Nic nie zapowiadało tragicznych wydarzeń. Finn i Layla wyjeżdżają na swoje wymarzone wakacje do Francji – historia, jakich wiele znajdziemy na stronach literatury. Bohaterowie nie docierają na miejsce. W drodze na urlop dochodzi do tajemniczego zniknięcia dziewczyny na jednym z przydrożnych parkingów. Zeznania Fina w śledztwie nie pomagają w schwytaniu przestępcy. Chcąc oddalić od siebie podejrzenia, nie mówi policji całej prawdy. Ślady zbrodni zostają skutecznie zatarte, a okoliczności zajścia nie są ostatecznie wyjaśnione. Mijają lata. Bohaterowi trudno oswoić się z traumatycznym przeżyciem. Przechodzi depresję i załamanie. Kiedy udaje mu się poukładać swój świat na nowo i wiąże się z inną kobietą, pojawiają się demony przeszłości. Tajemnicze maile, anonimowe listy, zapewnienia innych, że ktoś widział Laylę, doprowadzają go do obłędu. Finn zaczyna podejrzewać osoby z otoczenia. Czy Layla żyje? Jak znaleźć odpowiedź na to pytanie? Nawet najbardziej wnikliwym czytelnikom trudno jest rozwiązać tę zagadkę. Książka pełna jest zwodzeń, niedopowiedzeń i zawirowań, przez co trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Polecamy.

Nauczyciele bibliotekarze: Teresa Szelągowska, Kamilla Szperzyńska