Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Pożegnanie ze szkołą miało miejsce w piątek 24 czerwca. Uczniowie krotoszyńskiego Dwójki otrzymali dziś świadectwa, a wraz z nimi promocję do kolejnej klasy.

Uroczystość ostatniego dnia roku szkolnego poprzedziła msza święta, którą sprawowali księża katecheci w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Dwójki.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w hali sportowej. Tam krótkie posumowanie działalności szkoły przedstawiła dyrektor Ewa Kowalska. Dyrektor szkoły Roman Olejnik, wraz z wychowawcami poszczególnych klas, wręczył wyróżniającym się uczniom świadectwa z czerwonym paskiem. Był też czas na podziękowania nauczycielom, dla których ten rok szkolny był ostatnim w naszej szkole. Podziękowania zostały skierowane do: Justyny Olejnik, ks. Artura Kułtona i ks. Piotra Marciszynina. Szczególne podziękowania popłynęły do wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, Sławomira Kosińskiego, który rezygnuje z pracy w szkole.

Kilka miłych słów przekazał nam Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Powiatu Krotoszyńskiego Przemysław Wójcik, gość naszej uroczystości.

Smutna wiadomość z wczorajszego dnia o śmierci nauczycielki Agnieszki Kluby nie pozwoliła nam dziś radośniej świętować zakończenie roku. Boli nie tylko strata tych, którzy byli bliscy na co dzień, ale także tych, których spotkaliśmy na różnych etapach naszego życia i zostawili w nim swój ślad.

Tekst i foto Grzegorz Pierzchała