Szkolny Konkurs Ekonomiczny – „Czy rozumiesz co czytasz?”

Na początku marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekonomiczny z hasłem przewodnim – „Czy rozumiesz co czytasz?”. Jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych umiejętności dzisiejszego świata jest umiejętność czytania ze zrozumieniem. Czytanie tekstu ze zrozumieniem kształci, rozwija i pozwala zdobywać potrzebne informacje.

Celem konkursu było propagowanie i zachęcenie uczniów do czytania tekstów ekonomicznych oraz aktywowanie procesu rozumienia tekstu przeczytanego.

Najlepiej z tekstem ekonomicznym poradziły sobie Anna Kaczmarek i Julia Szulc z klasy 3dp zajmując równorzędnie 1 miejsce. Tobiasz Panek z klasy 2d zdobył 2 miejsce, a Barbara Reszel z klasy 3dp 3 miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy posiadania tak rzadkiej w tych czasach umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem!

Magdalena Zych