ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

1 grudnia klasa 1d pod opieką nauczycielek: Doroty Szymczak i pani Kamili Sperzyńskiej wzięła udział w spotkaniu, w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z AIDS, które odbyło się w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej zorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją prowadzoną przez pracownika do spraw oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Renatę Drygas a celem jej było uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Aby ten wyjątkowy dzień co roku był sukcesem, nad jego koncepcją przez cały rok pracuje wielu ludzi.

Po niezwykle ciekawej prezentacji przyszedł czas na kolejną część, czyli wykład dotyczący naszej cennej krwi, który poprowadziła Anna Janicka – Białożyt z Regionalnej Inspekcji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Prelegentka przybliżyła nam, jak wygląda proces oddawania krwi oraz jak należy się do tego zgłosić.

Po skończonych prelekcjach przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu Zuzanny Płaczek uczennicy naszej szkoły, która zaśpiewała dla nas 3 niesamowicie brzmiące piosenki.

Czas, który spędziliśmy na spotkaniu, był dużym i ważnym doświadczeniem, a informacje, które zdobyliśmy, z pewnością przydadzą w dalszym życiu.

Dorota Szymczak, fot. Justyna Płochecka