Światowy Dzień Turystyki

27 września obchodzimy corocznie międzynarodowe święto turystyki. Zostało ono uchwalone w 1979 roku przez UNWTO (ang. United Nations World Tourism Organization). Pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.

Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Hasło tegorocznej trzydziestej edycji to „Turystyka i rozwój społeczności”, a główne uroczystości odbywają się w Meksyku.

Szkolne Koło PTTK przy ZSP nr 2 w Krotoszynie Światowy dzień Turystyk uświetniło organizując w pierwszych dniach jesieni 3-dniowy rajd w Rudawy Janowickie (sprawozdanie z rajdu już wkrótce na stronie internetowej szkoły i facebooku).

Z turystycznym pozdrowieniem KOSS