Sukcesy Kamila i Franciszka

10 października br. w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym odbył się powiatowy finał XV edycji konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 r. i szlak bojowy 56. Pułku Piechoty Wielkopolskiej”. Uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki w rywalizacji. Kamil Suś, uczeń klasy III f technikum informatycznego, zajął w konkursie I miejsce, natomiast Franciszek Guzikowski, uczeń klasy I g technikum ekonomicznego – miejsce III.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Piotr Mikołajczyk, dyrektor Muzeum Regionalnego. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z czterech szkół ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego. Pytania dla uczniów szkół ponadpodstawowych przygotował Antoni Korsak, prezes Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej oraz przewodniczący Rady Muzealnej. Młodzież w ciągu 45 minut rozwiązywała pisemny test, który nie należał do łatwych. Odpowiedzi wymagały bardzo szczegółowej wiedzy na temat 56. Pułku Piechoty Wielkopolskiej, w tym uzbrojenia, umundurowania oraz kampanii wrześniowej 1939 r. z uwzględnieniem sytuacji międzynarodowej. Komisja konkursowa podkreśliła, że wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom przygotowania. Osiągnięcia naszych uczniów są dowodem ich zainteresowania historią i wynikiem sumiennego przygotowania.

Kamilowi i Franciszkowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!

LZ, fot. GP