Sukces w konkursie „THE POINT”

Mimo nauki on-line nasi uczniowie mają wiele możliwości, by pokazywać swoje umiejętności. Tym razem umożliwił im to udział w konkursie organizowanym przez Centrum Kształcenia Językowego The Point. W grudniu, po 10 minutowych prelekcjach przygotowanych przez profesjonalistów, a dotyczących korzyści z posiadania kompetencji językowych, lektorzy, m.in. pan Maciej Piorkowski, mówili o znaczeniu umiejętności posługiwania się językami obcymi we współczesnym świecie, podkreślając ich szczególną wagę na rynku pracy oraz w życiu codziennym. Omawiając rolę języka obcego w obszarze zawodowym, zwracali uwagę na konieczność posiadania certyfikatów potwierdzających kompetencje językowe. Dodatkowo  lektorzy przedstawili szereg ciekawostek związanych z umiejętnościami językowymi. Wszyscy wiedzą zapewne, że książką najczęściej tłumaczoną i występującą w największej liczbie języków jest Biblia, jednak drugą z nich – co zaskakuje – jest „Pinokio”. Prelegenci podkreślali także, że na naukę języków nigdy nie jest za późno – wystarczą dobre chęci.

Konkurs odbywał się na platformie Teams. Uczniowie rozwiązywali 3-minutowy quiz. Z przyjemnością pragniemy  poinformować, iż zwyciężczynią II edycji konkursu The Point Online organizowanego przez Centrum Kształcenia Językowego „The Point” została Klaudia Kaczmarek uczennica  3d . Drugie miejsce zajął uczeń klasy 2fg –Jan Drukarczyk. Uczniowie otrzymali nagrody od The Point, ale również Rada Rodziców uhonorowała ich gratyfikacją pieniężną.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Koordynatorki konkursu : Martyna Sędzik-Szajda
                                               Monika Karolczak -Snadna