Sukces w konkursie o narodowym wieszczuPrzypadającą w tym roku 210. rocznicę urodzin i 170. rocznicę śmierci Juliusza Słowackiego w sposób szczególny upamiętnił konkurs „Juliusz Słowacki – życie i twórczość”. Naszą szkołę reprezentowała w konkursie Paulina Stolińska.
4 grudnia br. w Publicznej Książnicy Pedagogicznej w Krotoszynie odbył się konkurs czytelniczy „Juliusz Słowacki – życie i twórczość”. Organizatorem była Krotoszyńska Biblioteka Publiczna. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego. Młodzież rozwiązywała test składający się z 30 pytań. Uczestników obowiązywała znajomość biografii i twórczości Juliusza Słowackiego. Komisja konkursowa podkreśliła, że wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom przygotowania. Paulina Stolińska, uczennica klasy IV c zajęła w rywalizacji II miejsce.
Konkurs stał się okazją do zgłębienia wiedzy o Słowackim oraz formą promowania czytelnictwa. Słowackiego warto czytać. To twórca arcydzieł. Jako jeden z romantycznych wieszczów wypowiedział prawdy ważne dla narodu polskiego. Czytając dzieła poety, obcujemy z prawdziwym pięknem, poznajemy historię narodu polskiego, ale i naturę Polaków. Stajemy się mądrzejsi i szlachetniejsi.
Paulinie serdecznie gratulujemy osiągnięcia!