Sukces czytelników Sienkiewicza

Henryk Sienkiewicz to twórca, o którym słyszał każdy Polak i przynajmniej połowa cywilizowanego świata. Sienkiewicza zna i czyta także dzisiejsza młodzież. Sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość”. Zuzanna Gilicka, uczennica klasy III dp, zajęła I miejsce w konkursie, natomiast Filip Wojtów, uczeń klasy I f – III miejsce.

Konkurs odbył się 9 grudnia br., a jego organizatorem była Krotoszyńska Biblioteka Publiczna. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Gilicka, Marta Grzyb, Kamil Kuś i Filip Wojtów. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego życia i twórczości noblisty. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością biografii i powieści Henryka Sienkiewicza. To wybitny polski powieściopisarz, nowelista, dziennikarz i publicysta. Był wielbiony przez pokolenia rodaków za budzenie poczucia narodowej wspólnoty. Zawsze pamiętał, że jest Polakiem i w trudnym okresie zaborów dawał nadzieję, pisząc „ku pokrzepieniu serc”. W 1905 r. jako pierwszy polski pisarz odebrał literacką Nagrodę Nobla. Organizacja konkursu była okazją do promocji czytelnictwa oraz uczczenia 175. rocznicy urodzin i 105. rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza.

Uczestnikom oraz laureatom konkursu serdecznie gratulujemy pasji czytelniczej i życzymy kolejnych sukcesów!

LZ, KSZ