SALON MATURZYSTÓW 2020

23 września dla uczniów klas czwartych rozpoczął się wydarzeniem edukacyjnym, torującym młodzieży drogę ku przyszłości. WIELKOPOLSKI SALON MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2020 został zorganizowany tym razem w bezpiecznej formule online. Na salonie tradycyjnie „matura spotkała się ze studiami”. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć wykłady przygotowane przez ekspertów na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych oraz prezentacje uczelni w STREFIE EXPO na temat kierunków kształcenia i zasad przyjęć na studia w 2021 roku. Na młodzież czekały również spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych. Pan Marcin Smolik-Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej udzielał rad – „Matura 2021 przepis na sukces”, a pani Teresa Bulska-Leśniak z OKE Kraków przedstawiła uczniom zasady egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych – od 16:00 do 19:00 – uczniowie i rodzice byli zaproszeni na drugą część programu Wielkopolskiego Salonu Maturzystów . Mogli skorzystać z porad, dotyczących planowania ścieżki edukacyjnej oraz uczestniczyć w webinarach związanych z wyborem kierunku studiów.

Szczegółowe informacje o programie Salonu znajdują się na stronie www.salonmaturzystow.pl