Rok szkolny 2022/2023 ROZPOCZĘTY

Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który gromadził nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy.

W dniu 01.09.2022 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Nasi katecheci odprawili Mszę św. w intencji młodzieży, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i wychowawców oraz w intencji niedawno zmarłych nauczycieli: Agnieszki Kluby i Adama Zdunka.

Po Mszy Św. spotkaliśmy się w sali sportowej gdzie przywitał zebranych dyrektor szkoły Roman Olejnik. Zwrócił się do wszystkich uczniów a szczególnie tych, którzy dzisiaj rozpoczęli przygodę z nauką, życząc powodzenia, sukcesów, pozytywnej energii oraz zdobycia nowych umiejętności.

Nowy rok szkolny to czas niełatwy, czas wielu wyzwań, ale i nadziei. Przy współpracy wszystkich uczniów, nauczycieli i Rodziców – uda się tym wyzwaniom sprostać.

Nie zabrakło również informacji związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. To bardzo ważne, by właśnie w takiej chwili przypomnieć o ludziach, którzy za Polskę przelali krew i zaznaczyć, że ich trud nie był daremny.

Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły powakacyjne spotkania z wychowawcami, a dla około 150 nowych uczniów zapoznanie z nowymi wychowawcami i szkołą.

Tekst i foto Grzegorz Pierzchała

A oto LINK do szczegółowej relacji z tego szczególnego dnia autorstwa Pawła Krawulskiego.