Puchatkowe mądrości

Któż nie zna Kubusia Puchatka i jego przyjaciół? Alan Alexander Milne, brytyjski pisarz, autor książek dla dzieci, stworzył sympatycznych bohaterów, którzy dzięki umiejętności obserwacji świata i siebie nawzajem, potrafią słowami trafić w samo sedno. Ich przekaz jest prosty i przez lata nie traci na aktualności.

Fantastyczne przygody, jakie przeżywają jej bohaterowie są znane chyba wszystkim. Książkę uwielbiają i dzieci i dorośli. Bohaterowie zaskakują filozoficznym podejściem do życia. Widać w książce siłę przyjaźni, cenne różnice cementujące relacje międzyludzkie.

Przypominamy kilka myśli, jakie przekazuje Puchatek oraz jego przyjaciele – zaskakująco przenikliwe i uniwersalne.

Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo.

Jaki dziś dzień – zapytał Puchatek,

– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.

Na to Puchatek: To mój ulubiony dzień.

A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?

– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

KLASA 1C TECHNIK REKLAMY