PRZEDSZKOLAKI W DWÓJCE

Święta tuż tuż, więc w naszej szkole przyszły technik gastronom ma co robić. Nadszedł czas na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków.

Dziś piekliśmy pierniki wspólnie z dziećmi z pobliskiego przedszkola „Miś Uszatek”. Najpierw dzieci z grupy „Jeżyki” poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie ochoczo zabrały się do pracy.

Z przygotowanego przez naszych uczniów ciasta, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka. Następnie pierniczki zostały upieczone. Ostatnim elementem wypieków było dekorowanie pierników.

Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do tematu i z zaangażowaniem ozdabiały ciastka lukrami oraz różnymi posypkami.

Zapach świątecznych pierników unosił się w całej szkole. Oj zbliżają się święta…

Grzegorz Pierzchała