Odpowiedzialność prawna młodocianych

13 czerwca klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu z st. asp. Pauliną Potarzycką z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, którego tematem była odpowiedzialność prawna nieletnich za popełnione czyny karalne.

Pani policjantka przekazała młodzieży najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku konfliktu z prawem. Wspomniała również o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z sieci Internet, o zasadach, którymi powinni kierować się młodzi ludzie korzystający z wszelkiego rodzaju grup społecznościowych czy forów internetowych. Przede wszystkim starała się przekazać słuchaczom, że nikt w Internecie nie jest anonimowy.

Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącej pytania. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

tekst i fot. MK