Naszą stypendystką Zuzanna

41E17BA5-D595-47B9-8DC0-767C17D856CB
9os
6 os
IMG_20191210_160719
previous arrow
next arrow

Najzdolniejsi uczniowie z wielkopolskich szkół, z Kalisza i naszego regionu, odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej za rok 2018/2019. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Zuzanna Olejniczak.

Uroczystość odbyła się 10 grudnia br. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Dyplomy wręczyli uczniom: wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek oraz wicekurator oświaty w Poznaniu Zbigniew Talaga. Wiceprezydent Kalisza pogratulował uczniom znakomitych wyników oraz życzył niegasnącego zapału do nauki, rozwijania zainteresowań i podejmowania mądrych decyzji. Obok gratulacji dla stypendystów znalazły się również podziękowania dla nauczycieli, wychowawców oraz rodziców, którzy są współtwórcami sukcesów młodych ludzi.

W tym roku stypendia odebrało 302 uczniów z całej Wielkopolski, w tym 61 z jej południowej części: 3 uczniów otrzymało stypendium Ministra Edukacji Narodowej, 58 uczniów – stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uczennica naszej szkoły znalazła  się wśród nagrodzonych stypendium Prezesa Rady Ministrów. Zuzanna Olejniczak otrzymała promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole 5,14.

Jaka jest recepta Zuzanny na sukces?  – Już dawno temu moja mama powiedziała: „Nie uczysz się dla nas, nie uczysz się dla nauczycieli, uczysz się dla siebie” i tego się trzymam – mówi Zuzanna Olejniczak, uczennica klasy IV c – Dobrze się czuję, gdy mój wkład w naukę zostaje nagrodzony dobrą oceną, ale to satysfakcja z tego, że sama coś osiągnęłam, jest w tym wszystkim najlepsza. Uczę się nie po to, by dostać świadectwo z czerwonym paskiem. Chcę znać odpowiedzi na pytania, gdy w przyszłości moje dzieci o coś zapytają. Chcę być dla nich autorytetem. Jeśli miałabym podać przepis na wysoką średnią, to pierwszym składnikiem byłaby systematyczność, następnym cierpliwość, wiara w siebie i swoje możliwości oraz nieprzejmowanie się tym, co powiedzą inni.- dodaje Zuzanna.

Gratulujemy Zuzannie i życzymy kolejnych osiągnięć!