NASI NA DOBRYM, CZWARTYM MIEJSCU

7 lutego na terenie ZSP nr 3 w Krotoszynie odbyły się Międzyszkolne Zawody Piłki Siatkowej. Można było podziwiać świetną grę siatkarzy szkół średnich: ZSP nr 3 im. Jana Pawła II, ZSP nr 2 im. K.F. Libelta, ZSP nr 1 w Krotoszynie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.

Pod okiem sędziów odpowiedzialnych za rozegranie pojedynku zgodnie z przyjętymi zasadami i przy akompaniamencie wsparcia uczniów mogliśmy obejrzeć ten emocjonujący turniej. O godzinie 9.00 rozpoczęto turniej, który wyłonił najlepszą drużynę piłki siatkowej spośród szkół ponadpodstawowych. W pierwszym starciu gospodarze tego wydarzenia ulegli w walce z ZSP1 (0:2). Następnie I LO Kołłątaj pokonał ZSP2 (2:0). Starcie o trzecie miejsce wygrało ZSP3 w walce z popularnym Mięśniakiem (2:0). W finale natomiast można było zobaczyć emocjonujący mecz ZSP1 z liceum. Ostatecznie zawody wygrał ZSP nr 1 w Krotoszynie, które będzie reprezentować powiat krotoszyński na szczeblu regionalnym.

Drużyna ZSP2 wystąpiła w składzie: Filip Chudy, Dominik Czachorek, Krystian Figlak, Patryk Figlak, Mateusz Kostka, Franciszek Krawczyk, Maurycy Maciaszek, Kamil Poczta, Krzysztof Szeszycki, Robert Zakoński. Trener – Marcin Nowaczyk.

Wiktoria Mikołajczyk, fot. Karolina Kościelna, Wiktoria Mikołajczyk, Anna Woźna