Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W związku z tym niezwykle ważnym dla każdego Polaka dniem, na budynku naszej szkoły załopotały biało – czerwone flagi, a w przeddzień święta – 10 listopada– zorganizowane zostały patriotyczne wydarzenia.

Najpierw wybrani uczniowie każdej z klas wzięli udział w prelekcji, którą zorganizowano na parterze krotoszyńskiego Muzeum Regionalnego. Drogi naszego kraju do niepodległości zwięźle przedstawił Piotr Mikołajczyk – nauczyciel i dyrektor muzeum. Na zakończenie tej części uroczystości głos zabrał także dyrektor szkoły – Roman Olejnik, który podzielił się swoimi osobistymi refleksjami na temat nadchodzącego Święta.

Następnie, już w swoich klasach, wszyscy uczniowie wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”, którą kilka lat temu zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zanim o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie odśpiewano wszystkie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, słowo wstępne wygłosił Adam Zdunek – historyk i nauczyciel naszej szkoły.

Ryszard Kaszkowiak