NA NOWO RODZI SIĘ NADZIEJA

Jak co roku, niestety z pominięciem ostatnich 2 lat covidowych, ZSP2 przygotowała Wigilię dla ubogich, bezdomnych i samotnych z terenu gminy Krotoszyn. W tym roku ponownie można było usiąść przy wspólnym stole. Do stołu usiedli także zaproszone władze samorządowe, kościelne, przedstawiciele współorganizatorów i darczyńców.

– Chcemy okazać sobie życzliwość, dobroć i wsparcie. Jest to odblask naszej empatii do każdego z nas – mówi dyrektor ZSP2 Roma Olejnik, inicjator i główny organizator wigilii.

– Zawsze w takich dniach mam nadzieję, że nadchodzące czasy będą lepsze, będą obfitowały w nowe bogactwo i to duchowe i to materialne. Organizuję wigilie już od 10 lat. Chcę, by choć ktoś w tym dniu nie poczuł się opuszczony, zapomniany, czy samotny. Cieszę się, że współpraca z MGOPS, CKI, PCPR Kołem Gastronmicznym w mojej szkole i grupą zawsze pomocnej młodzieży przynosi tak spektakularny oddźwięk – dodaje dyrektor R. Olejnik. Dużą pracę wykonały panie nauczycielki gastronomicznych przedmiotów zawodowych: Patrycja Rochowiak, Kamila Szperzyńska i Ewelina Rogacka. Nie sposób wymienić wszystkich sponsorów: radni Rady Miejskiej, przedsiębiorcy i rzesza mieszkańców Krotoszyna, zwykłych ludzi o otwartych sercach. To jest bardzo budujące – dodaje z satysfakcją w głosie Dyrektor.

Tegoroczna Wigilia rozpoczęła się w piątek 15 grudnia o godz. 16.00. Poprzedziły ją długie przygotowania. Wolontariusze z ZSP2 pakowali świąteczne prezenty, przygotowywali i nakrywali stoły. W szkolnej kuchni przygotowano świąteczne potrawy.

Po przywitaniu wszystkich uczestników spotkania, przełamaniu się opłatkiem, zaśpiewaniu kolędy, uczestnicy zasiedli do świątecznego stołu z barszczem, smażoną rybą, pierogami, kapustą. Było ciasto kawa i słodycze a dla dzieci wesołe wspólne zabawy. Było także coś dla ducha – kolędy i piosenki świąteczne wykonane przez przedstawicieli Prywatnej Szkoły Muzycznej Talent Studio w Krotoszynie. Zachwycała swoim pięknym głosem Zuzanna Płaczek – uczennica ZSP2 – także przedstawicielka szkoły Talent Studio.

Każdy uczestnik otrzymał paczkę z żywnością. Otrzymał także specjalną kartkę z życzeniami świątecznymi, przygotowaną na ten dzień przez uczniów klasy technikum reklamy.

– Wigilie jakie corocznie współorganizuję są dla mnie bardzo budujące. Zawsze w trakcie jej organizacji na nowo rodzi się nadzieja – podobnie jak corocznie taką nadzieję przynosi nam nowo narodzony Chrystus. I to jest piękne – powiedział Roma Olejnik na podsumowanie wigilijnego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z dzisiejszej Wigilii.

tekst i fot. Grzegorz Pierzchała