„Listopadowy Świeradów Zdrój”

Na 3-dniową wycieczkę po Górach Izerskich wybrali się uczniowie klasy 2e razem z wychowawczynią Martyna Sędzik-Szajda oraz nauczycielką języka angielskiego ZSP 2 Aleksandrą Wojciechowską. Po przebytej 200 kilometrowej trasie (jazda pociągiem i autobusem), zabraliśmy się za zwiedzanie. Dom Zdrojowy i centrum miasta z żabkami szczęścia to pierwszy punkt turystyczny. Godziny wieczorne były okazja do wypoczynku w uzdrawiających grotach solnych.

Kolejny dzień był już bardziej wymagający. Piesza wycieczka na Młynicę (wieże widokową) oraz trasa na Zajęcznik sprawdziła naszą kondycję turystyczna. Wieczór minął odprężająco na pieczeniu kiełbasek przy ognisku i zabawie edukacyjnej z użyciem kodów QR. W piątek mimo delikatnego chłodu kontynuowaliśmy piesze zwiedzanie dotarciem na Świętojanki. Makieta kolejowa w Stacji Kultury była świetną propozycja turystyczną dla zwiedzających. Po szybkich zakupach pamiątek musieliśmy spakować walizki i wracać do domu.

Wycieczka była świetną okazją do integracji uczniów, ale również dobrą kondycyjną wyprawą górską. Dziękuję uczniom klasy 2e, którzy spisali się na złoty medal. Gorąco polecam wychowawców Dom Wczasów Dziecięcych w Świeradowie-Zdroju , którzy swoją wiedzą i profesjonalnym przygotowaniem sprawili, że wycieczka zostanie zapisana na długo w pamięci

Tekst i fot. MSS, GP