Kolejne DOBRE RADY dla maturzystów!

Maturzyści jesteście już na ostatniej prostej. Wykorzystajcie maksymalnie swój potencjał. Opanujcie stres.  Nie dajcie się. Specjaliści radzą:

Poczucie humoru może Was uratować

Gdy serce kołacze i opanowuje Was strach- uruchomcie poczucie humoru! To źródło wielkiej siły.  Zmniejsza napięcie. Powoduje także, że dany problem czy sytuacja jest postrzegana jako mniej zagrażająca. Pomaga odprężyć się, zachować elastyczność w procesie myślenia i stawić czoła przeciwnościom. Dzięki poczuciu humoru możecie dostrzec rozwiązania, których wcześniej nie dostrzegaliście.

Zaplanuj swój wolny czas

Każdemu należy się odrobina relaksu i ucieczka od stresów. Lecz to, co w swoim wolnym czasie robimy ma olbrzymie znaczenie dla jakości naszego wypoczynku. Bezczynność nie daje spokoju. Przeczytaj książkę, pójdź na spacer, upiecz ciasto, zagraj w planszówkę. Staraj się, aby Twój relaks  wzmacniał Twój umysł, tężyznę fizyczną i kreatywność. Chcesz się wyciszyć? Połóż się na kanapie. Weź gorącą kąpiel. Do relaksu dobierz koniecznie spokojniejszą muzykę.

Zadbaj o higienę snu

Spróbuj ustabilizować swój sen. Idź spać wcześniej poprzedniego dnia, a wstawaj zawsze o tej samej porze. Nie zasypiaj przy włączonej muzyce,  rozprasza ona Twój umysł i utrudnia zapadnięcie w fazę głębokiego snu.

Popracuj nad swoją dietą

Zwróć uwagę  na zdrową żywność, warzywa (brokuły, szpinak, bakłażan, marchewka), owoce (pomarańcze, mandarynki, jabłka, egzotyczne kaki, melony, granaty) i ryby. Są to niezawodne źródła zdrowia i dobrego samopoczucia.

Agnieszka Obst