INTEGRUJEMY SIĘ Z NOWĄ SZKOŁĄ

Uczniowie klas pierwszych, i ze względu na trwającą od zeszłego roku pandemię COVID -19, klas drugich, choć dopiero co rozpoczęli naukę w naszej szkole, już zdążyli się zintegrować z nowym środowiskiem. 23 i 24 września odbyła się integracja klas pierwszych i reintegracja klas drugich, zorganizowana w sportowej atmosferze i duchu zdrowej rywalizacji, w ramach obchodów „Szkolnego Dnia Sportu”. Uczniowie wraz z wychowawcami i koordynatorami akcji najpierw uczestniczyli w grze terenowej, podczas której musieli wykonać kilka zadań logiczno – ruchowych, m.in. rozwiązać hasło napisane alfabetem morsa, czy w jak najkrótszym czasie wrzucić piłkę do kosza dwadzieścia razy. Nagrodą za dobrze wykonany pierwszy etap zadań sportowo – integracyjnych były ognisko i pieczone kiełbaski na grzybku przy ulicy Zdunowskiej. Zabawa trwała dalej i tu dopiero emocjom, śmiechom i zacieśnianiu więzi nie było końca, rywalizacja międzyklasowa w dalszej części spotkania polegała m. in. na wspólnym tańcu, układaniu puzzli, komunikowaniu się w formie głuchego telefonu, czy biegach slalomowych w trójkach z kartką między ramionami. Wspólnie spędzony czas okazał się bogaty pod względem dobrych emocji, bliższego poznania i wspaniałych wrażeń z bycia razem.

Życzymy Wam powodzenia w nowej szkole!

MF

fot. zdjęcia uczestników dnia integracji