II etap olimpiady FINANSOMANIA

Tuż przed feriami odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach FINANSOMANIA. Konkurs ten jest realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W naszej szkole, w II etapie, wzięły udział dwie uczennice z klasy 3dg technikum ekonomicznego – Kornelia Ratajczak oraz Monika Waliszewska. Dziewczyny zmierzyły się z trudnymi pytaniami z zakresu akcji, obligacji, stóp procentowych, czy inflacji. Podobnie jak w I etapie, warunkiem zaliczenia udziału w konkursie było zalogowanie się w aplikacji MS Teams z włączonym głosem oraz kamerą, oraz jednoczesne rozwiązywanie pytań testowych na platformie Moodle.

Ogłoszenie wyników już wkrótce!

Trzymamy kciuki za nasze ekonomistki!

Magdalena Zych