H2O TO JEST TO

W naszej szkole wiemy, że „woda – zdrowia doda”. Dlatego zachęceni informacją Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie (PGKiM Krotoszyn), że woda dostarczana do sieci wodociągowej w naszym mieście nadaje się do picia bezpośrednio z kranu, korzystamy ze szkolnego poidełka. Takie poidełko to duża oszczędność finansowa oraz większy komfort dla uczniów, którzy nie muszą nosić w plecaku ciężkiej butelki z napojem. To także korzyść dla środowiska a nade wszystko dla zdrowia uczniów.

Poddawana stałemu monitoringowi woda jest bezpieczna, a zawartość składników mineralnych jest w niej porównywalna z wodami źródlanymi, sprzedawanymi w plastikowych butelkach. Krotoszyńska woda jest pod stalą kontrolą PGKIM i Sanepidu, zatem jest jak najbardziej bezpieczna do picia. Co więcej, woda ta posiada minerały, których często nie posiadają wody kupowane poprzez dystrybucję butelkową.

O jej walorach przekonaliśmy się całkiem niedawno, kiedy to pracownicy PGKIM odwiedzili naszą szkołę podczas festynu szkolnego. Mogliśmy dowiedzieć się o zaletach krotoszyńskiej „kranówki” oraz posmakować ją bezpośrednio ze specjalnego dystrybutora – saturatora PGKiM.

Pamiętajcie – picie wody w czasie upałów jest obowiązkiem dla organizmu.

GP