„Bajkowe przepisy Dwójki”

– pod takim hasłem świętowaliśmy 7 czerwca lekko spóźniony Dzień Dziecka

Samorząd Szkolny postanowił przed długim weekendem przeprowadzić akcję edukacyjno-rozrywkową i pokazać że można łączyć przyjemne z pożytecznym.

Od rana w murach szkoły odbywały się różne prelekcje: pierwsza z nich została przeprowadzona przez mgr Kamilę Zając – dietetyka klinicznego, psychodietetyka, dietetyka sportowego i dotyczyła zdrowego odżywiania. Następnie kolejny wykład pt. „Co warto wiedzieć o miodzie” przeprowadził Łukasz Wojciechowski. W ramach edukacyjnych zorganizowano również akcję czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam”.

Dalej wykorzystaną wiedzę przeniesiono na boisko sportowe, gdzie przygotowano dla całej społeczności szkolnej grilla oraz szereg zabaw, a wszystko to w bajkowym klimacie.

Dzień ten nie mógłby się odbyć dzięki licznemu wsparciu zaprzyjaźnionych firm, które podczas tego dnia prezentowały zasoby swoich działalności.

Dziękujemy bardzo zakładom: Nutricia Sp z o.o. Zakłady Produkcyjne Oddział w Krotoszynie, Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, Intermarche, Bricomarche, Chatka, Agencja Usługowo- Handlowa ”MARS” Przemysław Nowaczyk, MAHLE Polska Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

Odwiedził nas także Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Przemysław Wójcik.

SU, GP