FILMOWY PAŹDZIERNIK

W październiku dzięki uprzejmości Kina Przedwiośnie w Krotoszynie oraz zaangażowaniu nauczyciela naszej szkoły Sławomira Kosińskiego uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w indywidualnych seansach filmowych, w czasie których obejrzeli wybitne, nagrodzone na licznych festiwalach filmowych dzieła: „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland oraz „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana.

Pierwszy z nich to dramat filmowy z 2023 roku zainspirowany sytuacją na polsko-białoruskiej granicy, drugi natomiast to animowany dramat filmowy, pełnometrażowa adaptacja powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem, ukazująca cykl życia wiejskiego pod koniec XIX wieku.

Wszyscy uczestnicy pokazów byli bądź poruszeni przejmującą tematyką aktualnych wydarzeń dziejących się na granicy polsko – białoruskiej ukazanych w „Zielonej granicy”, bądź zachwyceni techniką animacji malarskiej użytej w „Chłopach”.

Monika Figielek